ده فرنگ

نحوه ی دانلود فایل های مورد نیاز

نحوه ی آماده شدن برای حضور در جلسات آنلاین

چگونگی مطالعه دوره های تکمیلی

لطفا برای مدیریت زمان و مطالعه­ ی این دوره­ ها، موارد زیر را با دقت مطالعه کنید.

درس­های لیسنینگ:

هر درس لیسنینگ شامل سه آزمون شنیداری درباره ی یک موضوع است که برای پاسخ به سوالات آن لطفا:

 • قبل از پخش فایل صوتی، سوالات را با دقت بخوانید و مطمئن شوید به دنبال چه چیزی به فایل ها گوش می دهید.
 • به هنگام پخش فایل صوتی، آن را متوقف نکنید، لغت چک نکنید، به عقب برنگردید.
 • هدف: تنها یافتن پاسخ سوالات، لذا:
 • با تمرکز بر سوالات، از آن چه در فایل ها برای شما ناآشناست، بگذرید.
 • ناراحتی از جملاتی که متوجه نشدید را با رضایتمندی بعد از پاسخ های صحیح جبران کنید.
 • سطح لیسنینگ یک سطح بالاتر از سطح اسپیکینگ شما در هر دوره است تا فرصتی برای ایجاد چالش و بعد آموزش داشته باشد. استفاده از این رویکرد از سطح مبتدی تا آیلتس موثر است.
 • متن کامل فایل­های صوتی در جواب آخرین سوال سومین آزمون هر درس برای دانلود قرار داده شده است.

درس­های ریدینگ:

هر درس ریدینگ شامل یک متن ریدینگ، سوالات درک مطلب و سوالات لغت است. لطفا برای مطالعه ی ریدینگ ها:

 • قبل از شروع به خواندن، با مکث بر روی تصاویر و عنوان، ذهن را برای موضوع ریدینگ آماده کنید.
 • ریدینگ ­هایی که قبل از آن ها ویدیوی آموزشی قرار گرفته است را با رعایت نکات گفته شده در ویدیو مطالعه کنید.
 • به هنگام مطالعه به هیچ عنوان از دیکشنری استفاده نکنید. معنای لغات جدید را می توانید با کمک تصاویر و دیگر جملات پیدا کنید.
 • بعد از مطالعه ی کامل به سوالات درک مطلب پاسخ دهید.
 • قبل از پاسخ به سوالات لغت، می توانید یکبار دیگر متن را بخوانید. توجه داشته باشید که لغات مورد سوال آزمون لغت، لغاتی است که برای ارائه لکچر خود باید از آن ها استفاده کنید.
 • فایل صوتی متن ریدینگ در پاسخنامه آزمون لغات، در کنار پاسخ آخرین سوال است.

جلسات آنلاین:

توجه داشته باشید که روند آمادگی شما برای کلاس های آنلاین، در ایده­ آل ­ترین حالت بیان شده است. پس در مسیر رسیدن به این ایده ­آل تلاش کنید و اگر به دلیل کمبود وقت نتوانستید این مسیر را تا انتها بروید، نگران نباشید چرا که هم چنان در مسیر ایده­ آل هستید.

هر جلسه­ ی آنلاین شامل سه بخش است که هر کدام نیازمند تمرین­ های متفاوتی از طرف شماست.

 1. درباره­ ی موضوع داده شده، متنی را تهیه کنید. موضوع هر جلسه در فایل جلسه ی آنلاین همان درسنامه آمده است. سپس تک تک جملات فایل های لیسنینگ­ ها را بررسی کنید. در این بررسی، ساختارها و کلمات جدید را پیدا کنید. جملات ابتدایی خود را با این ساختارها جایگزین کنید. بدین صورت اولا متن شما پر از جملات متنوع ومتفاوت خواهد شد؛  ثانیا با ان جملات متنوع سطح اسپیکینگ شما نیز ارتقا پیدا می کند. انتخاب این که متن کدام لیسنینگ بیشترین کمک را در ارتقای متن اولیه شما دارد، نیازمند دقت و هوشیاری شماست. بعد از نهایی شدن متن خود، آن را بارها و بارها تکرار کنید. کلمات کلیدی را نیز جدا کرده و در جایی یادداشت کنید. چرا که در کلاس می­توانید به یادداشت های خود نگاه کنید. سپس در کلاس به صورت روان و بی وقفه آن را ارائه دهید.
 2. برای موقعیت های مکالمه­ ی خواسته شده، لیستی از جملات مورد نیاز را تهیه کنید. در هر جلسه یک موضوع، مثلا دیالوگ­­های در رستوران، در نظر گرفته شده است. با بررسی تک تک جملات متن در لیسنینگ ها، لیستی از جملات گارسون و مشتری را تهیه کنید. در کلاس با کمک معلم خود به استفاده از آن ها در مکالمات متعدد خواهید پرداخت. در واقع درباره­ ی هر موضوعی می­توانید به همین شکل برای کلاس آماده شوید.
 3. برای ارائه متن ریدینگ(های) هر درسنامه، در بخش پایانی کلاس آماده باشید. برای این ارائه، در ابتدا متن خود و ساختار خود را آماده کنید. سپس به متن ریدینگ برگردید و جزئیات بیشتری به ارئه ی خود اضافه کنید. بعد از آن به لغات جدید هر متن مراجعه کنید و آن ها را به ارائه ی خود اضافه کنید. در این مرحله که یادداشتی از محتوای کلی ارائه خود و لغاتی که باید استفاده شوند را تهیه کرده اید، به تمرین و تکرار ارائه ی خود بپردازید. به این صورت در کلاس، یک ارائه­ ی روان خواهید داشت.

1 دیدگاه دربارهٔ «how to study beyond courses»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *